0
Yabancı Dil Bilmenin Dayanılmaz Hafifliği

Yabancı Dil Bilmenin Dayanılmaz Hafifliği

Bir lisan bir insan diye boşuna denmemiş herhalde. Dil bilmenin size getirdiği çok fazla fayda var. Bunlardan öne çıkanlarını derledik. İsterseniz bir göz atalım.

 

Filmlerin, Edebiyatın, Sanatın Orijinal Tadını Alırsınız

Bir filmi dublajlı ya da altyazılı izlesek de, bir kitabın çevirisini okusak da bunlar orijinalinin yerini tutmaz. Bir eserin değiştirilmiş halini değil, kendisini deneyimlemek için orijinal dilini bilmek gerekiyor.

 

Daha Kolay İş Bulursunuz

Yabancı dilin iş hayatındaki önemi sürekli vurgulanıyor. Özellikle uluslararası işler yapan şirketler, alacakları elemanın dil bilip bilmediği üzerinde duruyor. Yabancı bir dil öğrenmenin, iş hayatının dışında eğitim hayatında da çok büyük bir önemi olduğunu söylemeden geçmeyelim.

 

Yabancı Dildeki İçeriklere Daha Kolay Erişirsiniz

İnternetin %70’den fazlası ingilizce verilerden oluşuyor. Düşünün işte… Yani size lazım olan şeyin Türkçe olarak girilmiş olma olasılığı çok düşük. Yabancı dil öğrenirseniz internetin çok daha büyük bir kısmını keşfedebilir, ihtiyacınız olan bilgiye çok daha kolay ulaşırsınız.

 

Birçok Zihinsel Hastalığa Yakalanma Olasılığınız Azalır

İskoçya’nın Edinburgh Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda, iki dil konuşan bir beynin diğerlerine göre daha geç yaşlandığı tespit edilmiş. Bir diğer değişler dil bilmek beyni genç tutuyor. Hafızayı güçlendirerek Alzheimer gibi bir çok zihinsel hastalığı engelliyor.

 

Çevrenizde Önder Olursunuz

Dil bilirseniz yeni kültürler, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Çevrenizi geliştirmenin size olan yararları çok fazla olacaktır. Hayatınızda yeni kapılar açılacak, yeni fikirler doğacaktır. Siz de yeni bir dil öğrenip ‘Önder’ olmak isterseniz, Önder Dil Kursu, Eskişehir’deki en iyi dil kursu olarak hizmet veriyor. Siz de bu ayrıcalıklı eğitimin bir parçası olmak isterseniz, detaylı bilgi için web sitemize şuradan ulaşabilirsiniz.

0

Yorumlar