0
İngilizce Seviyenizi Güçlendirecek 10 Yaratıcı Yol

İngilizce Seviyenizi Güçlendirecek 10 Yaratıcı Yol

İngilizce seviyenizi derdinizi anlatabilecek kadardan, daha ileri bir seviyeye taşıyamazsanız, hapı yuttunuz demektir.  Çünkü, İngilizce, artık herkesin bildiği bir dil olarak kabul ediliyor. Sizde bu kervana katılmak istiyorsanız,  işte size 10 yaratıcı öneri!

1- Şarkı güzel ama İngiliççe!

Dinlediğin yabancı parçaların bir yandan da sözlerini açıp okuyarak pratik yapabileceğini biliyorsun değil mi? Şarkının anlamını çözmen belki sevgilinle arandaki problemleri de çözer ha ne dersin! Sakın tam öğrenmeden şarkıyı sevgiline atma aman ha!

2-Herkes gönüllü çalışıyor, sen hala otur!

Dünyanın bir ucunda olup, sana tecrübelerini anlatan o arkadaşın var ya, onu dinlemeyi kesip oturduğun yerden Avrupa Gönüllülük projelerine başvurmaya başlasan iyi edersin. Yoksa için şişecek!

3-Telefonun ne güne duruyor!

 

Tuvalete giderken bile yanından ayırmadığın, kotunun arka cebinden klozete düşme riskiyle karşı karşıya kalan telefonuna mobil uygulamalar indirebilir, ingilizce gördüğün her kelimenin anlamını öğrenebilirsin. Oynadığın oyunlarda level atlamanı kolaylaştırmayacaksa daha da bir şey demiyorum!

4-İngilizceni gezmeye çıkart!

 

Güzelce giyin, at kendini sevdiğin bir mekana ve gözüne kestirdiğin ilk kişiye ‘Do you speak English?’ diye havalı bir giriş yap. Keyifli bir akşam geçirmekle kalmayıp hem arkadaş edinebilir, hem de ingilizce pratik yapacak fırsatı bulursun fena mı, bakarsın hesabı bile ödemene gerek kalmaz!

5-Araştırmacı ol!

Takip ettiğin konuları internet üzerinden, hem ingilizce hem türkçe olarak okumaya çalış. İki metni birbiri ile kıyasla, zamanla türkçesini okuma gereği duymayacaksın bile!

6-Dizi ve Film izlemeyi ihmal etme!

Heyecanla takip ettiğin dizinin yeni bölümü geldiğinde onu izlemek için kendini erteleme. Aç onu ingilizce alt yazılı veya orijinal sesi ile izle. Sevdiğin karakterin konuşmasına hayranlıkla bakarken ona karşılık vermek isteyecek ve ingilizceni kendiliğinden geliştireceksin!

7-İngilizce düşün, İngilizce yaşa!

Hayatını İngilizce düşün ve yaşa. Günlük hayatında gördüğün, duyduğun her şeyin İngilizce karşılıklarını düşün. İç sesine derdini anlatamıyor oluşunun sebebi belki onun Türkçe bilmiyor olmasıdır!

8-İngilizce kasıyor, msn versene!

Bilgisayarına, telefonuna yükleyebileceğin chat programlarıyla, dünyanın her yerinden her insanla konuşabilir oturduğun yerden keşfe çıkabilirsin. Ama kendi arkadaşlarını boşlama aman ha!

 

9-Ev arkadaşı edin!

 

Evinde sabah uyandığına, sütlü çayını masana getiren bir arkadaşının olması muhteşem olmaz mıydı? Yabancı dostlarımız ile ev arkadaşlıkları kurabilir, dönem dönem onları evinde misafir edebilirsin. Böylece ingilizceyi kullanmak ve ona maruz kalmak zorunda kalacaksın. Yoksa ‘evi temizleme sırası sende’ diyemezsen yandın!

10-Bu işi uzmanından öğrenin!

 

Bu dediklerimizden sonra yeterli başarıya ulaşamadığını düşünüyorsan, bu işin uzmanından yardım alabilir, bize web adresimizden ulaşabilir, kendine güzelinden bir ingilizce eğitimi ısmarlayabilirsin.  Hem kurstan çıktıktan sonra, boş zamanlarında nasıl pratik yapacağını artık biliyorsun.

0

Yorumlar