0
İngilizce Öğrenmenize Yardım Edecek 5 Film

İngilizce Öğrenmenize Yardım Edecek 5 Film

İngilizce öğrenmek için en eğlenceli yollardan biri de yabancı film izlemek. İngilizce dinleme yeteneğini geliştiren yabancı filmler, aynı zamanda birden fazla yeni kelime öğrenmenizi sağlar.

 

Siz de İngilizce seviyenizi hızlı bir şekilde geliştirmek istiyorsanız, boş zamanlarınızda alt yazılı filmler izleyebilirsiniz. Önder Dil olarak sizler için harika bir film listesi derledik.

 

1. The King’s Speech, 2010

King George VI’nin kekemeliğini düzeltmek için konuşma eğitimi almasını konu alan film,mükemmel aksanı ile İngilizce öğrenmek isteyen herkes için faydalı olacaktır. Üstelik film, telafuz konusunda faydalı tavsiyelere de içeriyor.

the-kings-speech

2. Notting Hill, 1999

90’lı yılların klasikleri arasında yer alan Notting Hill, ünlü Amerikalı aktris Julia Roberts’ın dükkanına adım atmasından sonra hayatını tersine çeviren bir sahaf sahibi (Hugh Grant) hakkında romantik bir komedi. Bu film özellikle İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi arasındaki farkı dinlemek için harika bir seçim. Dinleme becerilerinizin pratiğe ihtiyacı varsa mutlaka takip etmelisiniz.

notting hill

3. City Lights, 1931

Oldukça eski bir yapım olan City Lights, aynı zamanda sessiz bir film. Dinleme pratiğine ihtiyaç duyanlar için iyi bir seçim olmayabilir. Ancak eski zaman ifadeleri, deyimler ve müzik ile ilgileniyorsanız okuma pratiği için harika bir seçim.

chaplin_citylights21

4. The Theory of Everything, 2014

İngiltere’nin Cambridge kentinde geçen bu film, dünyaca ünlü fizikçi ve kozmolog olan Stephen Hawking’in (Eddie Redmayne) hayatını anlatıyor. Güzel çekilmiş bir film olmanın yanında, The Theory of Everything, Hawking’in çalışmalarını anlamak için oldukça ilham verici ve duygusal.

the-theory-of-everything-images

5. Marry Poppins, 1964

1964 yapımı Mary Poppins’i mutlaka duymuşsunuzdur. Sihirli güçleri olan bir dadı (Julie Andrews) hakkında çok popüler bir çocuk hikayesidir. Hem çizgi film, hem de film sahneleri içeren Marry Poppins, bu sebeple aileler için ideal bir yapım. Film, İngiliz aksanını anlamak konusunda farklı bir örnek sergiliyor.

Mary Poppins … the original and best?

 

Eğlenerek öğrenmenin daha kalıcı olduğuna inanarak çıktığımız bu yolda Önder Dil olarak tüm öğrencilerimizin daha iyiye ulaşmasını hedefliyoruz. Siz de İngilizce kurslarına katıldığınız süreç boyunca boş zaman etkinliklerinizde dil gelişimini odak alabilirsiniz.

 

 

 

0

Yorumlar